Uluslararası Diploma Programı

Öğrencilerimiz Uluslararası Geçerli Diploma Programı sayesinde mezun olurken 2.diploma alabilirler.Bu program İngiltere’deki eğitim müfredatını ülkemizdeki mevcut eğitim müfredatına uyarlar.

Çift diploma almak isteyen öğrencilerimiz her eğitim-öğretim yıllı sonunda 2 hafta sürecek eğitim kampına katılırlar.Kamp süresince İngilizce ağırlıklı Matematik,Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler dersleri verilir.Ayrıca öğrencilerimiz Kariyer Planlama,İngilizce Bilgi Teknolojileri,İngiliz Dili ve Edebiyatı gibi seçmeli dersler alırlar.

Eğitimin sonunda alınan müfredat ve seçmeli dersler ile ilgili yapılacak gelişim testini başarıyla tamamlayan öğrencilerimiz 2. diplomayı almaya hak kazanır.Öğrencilerimiz aldıkları 2. Diploma ile İngiltere’de fark dersleri,hazırlık sınıfı,giriş sınavı gibi prosedürlere takılmadan eğitim hayatlarına devam edebilirler.Ayrıca her yaz yapılıcak eğitim kamplarında alacakları seçmeli dersler ile İngiltere’ye gittiklerinde ülkenin kültürüne ve yaşam şartlarına rahatlıkla uyum sağlayabilmektedirler.