Eğitim Sistemimiz

  • AKILLI DEFTER–AKILLI TAHTA UYGULAMAMIZ

Ülkemizde ilk; Akıllı Defter uygulamamız sadece Amerikan Kültür Kolejleri’nde. Amerikan Kültür Kolejleri’nde öğrencilerimize; içinde konu anlatımları,örnek soruları ve ödevleri bulunan kitap-defterlerimiz standart olarak verilir.

Böylelikle öğrencilerimizin ayrıca defter almasına gerek kalmaz.Bu kitap-defterlerimiz derslerde uyguladığımız akıllı tahta programımız ile birebir uyumludur.Bu sayede ülkemizin her noktasında öğretmenlerimiz aynı kalitede hizmet vermektedir.Ayrıca velilerimiz ek defter alma mecburiyetinden kurtulurlar.

 

KODLAMA VE TEKNOLOJİ DERSLERİ

Çok yakın bir gelecekte hepimizin hemen tüm iş ve işlemlerini akıllı cep telefonlarından ve bilgisayarlarından yapacağımıza dair kimsenin süphesi yoktur.Artık bilgisayar kullanmayı az bilen bir mühendis,işletmeci ya da doktor düşünülemez.

Bilgisayarı iyi kullanmak tıpkı yabancı dil bilmek gibi şarttır.Bugün dünyanın en zengileri bilişimcilerdir.Ülkemizde pek az eğitim kurumu günümüz koşullarına uygun bilgisayar eğitimi vermektedir. Amerikan Kültür Kolejleri bu eğitimi en üst düzeyde vermeyi kendisine görev edinmiştir.

 

  • ULUSAL SINAVLARIMIZ VE DİĞER KOLEJLERİMİZ İLE ORTAK DENEMELER

Ulusal Değerlendirme Sınavlarımız sayesinde okullarımızın ve öğrencilerimizin akademik başarıları da düzenli olarak kontrol edilmektedir.

Her iki eğitim döneminde birer kez olmak üzere yılda iki kez “Amerikan Kültür Koleji Ulusal Değerlendirme Sınavı”yapılır.Hem okul yönetimi hem de öğrencilerimiz ve velilerimiz sınav sonuçlarını online öğrenebilirler.Türkiye genelindeki tüm Amerikan Kültür Koleji öğrencilerinin katıldığı sınav sonucunda öğrencilerimiz hem okullarında hem de Türkiye genelindeki durumlarını görebilirler.

 

  • SOSYAL AKTİVİTELERİMİZ

Her iki öğrencimize 1 piyano düşecek şekilde düzenlenen müzik dersleri ve her öğrencimizin kendisini toplum içinde kanıtlamasını sağlayacak salon dansları dersleri,Amerikan Kültür Kolejleri’nin değişen yenilikçi sosyal aktivitelerini ene iyi şekilde temsil eder.

Lisanslı sporcu olan öğrencilerimiz antrenman ve maç günlerinde izinli sayılacak olup,derslerin telafisi kendilerine sunulacaktır.

Branş derslerimiz; Binicilik,Yüzme,Su Balesi,Jimlastik,Aletli Jimlastik,Artistlik Jimlastik,Bale ve Modern Dans,Basketbol,Mini Golf,Mini Futbol,Tenis,Masa Tenisi,Mental ve Hafıza Oyunları,İspanyolca,Rusca,Almanca,Çince,Ekoloji,Kodlama/Robotik Teknoloji,Engineering,Gastronomi,Fen ve Doğa Deneyleri,Seramik/Oymacılık/Emru,Ahşap Atölyesi/Cam Boyama,Piyano/Flüt/Gitar,Perküsyon,Kinder Müzik,Akıl Oyunları ve Düşünme Becerileri,Aıkıdo ve Yoga,Yaratıcı Drama ve Tiyatro,Satranç,Uzay Yolculuğu ve Roket Yapımı,Kayak,Buz Pateni.

Yukarıdaki sosyal aktiviteler şubelerimize göre değişiklik gösterebilir.Lütfen eğitim danışmanınızdan bilgi alınız.

 

  • HER İNGİLİZCE ÖĞRETMENİMİZ ULUSLARARASI İNGİLİZCE ÖĞRETMENİDİR!

Amerikan Kültür Kolejleri bütün öğretmenlerine İngilizce Öğretimi Metodolojisi ve Uygulaması Uluslararası İngilizce Öğretmenliği Belgesi (TESOL) kazandırmaktadır.

Bu sayede öğretmenlerimiz dünyanın anadili İngilizce olmayan her ülkesinde İngilizce öğretmenliği yapabilme seviyesine ulaşırlar.

(Toplam 102 ülkede.)

 

  • AVRUPA DİL PORTFOLYOSU VERİYORUZ

Amerikan Kültür Kolejleri Avrupa Konseyi’ne 2012/R006 ve 2012/R004 numaralı portfolyolarla akredite olmuştur.Bu sayede öğrencilerimizin okulu bitirirken elde ettikleri İngilizce Dil Yeterlilik  Belgeleri tüm Avrupa’da devlet kademelerinde geçerli hala gelmiş ve birçok üniversitede yabancı dil denkliği olarak kabul edilmiştir.Ülkemizde İngilizce yabancı dil programlarında, Avrupa Dil Portfolyosu’nu Avrupa Konseyi’ne onaylatabilmiş çok az eğitim kurumu vardır.

Amerikan Kültür Kolejleri Türkiye’de Avrupa Konseyi’nden onaylı ortak dil programı olan Avrupa Dil Portfolyosu vermeye yetkili 2 kolejden biridir.

 

  • HER SINIFTA REHBER ÖĞRETMEN

Amerikan Kültür Kolejleri’nde her sınıfta 1 eğitim koçu (Assistant Teacher) bulunur. Eğitim koçunun ilk görevi her derste sınıfta bulunmaktır.Bununla beraber teneffüslerini,öğle aralarını da öğrencilerle geçirir.Ayrıca öğrencilerin doğum günlerini takip eder ve kutlamaları organize eder.Kısacası eğitim koçu öğrencilerin bir anlamda arkadaşı gibidir.Ancak tek bir eksiği vardır,Eğitim Koçu sadece İngilizce konuşur.

Bunların dışında eğitim koçu neredeyse zamanının tamamını öğrencilerle geçirdiği için onlardaki en küçük değişimi,olumsuzluğu vs.ilk fark eden kişi olacaktır.Kısacası,her bir eğitim koçu aynı zamanda kendi sınıfının rehber öğretmenidir.